Witaj gościu, skoro czytasz tą wiadomość, to znaczy, że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na forum. Rejestracja jest bardzo szybka i darmowa! Dzięki rejestracji będziesz mógł pisać nowe tematy oraz odpowiadać w postach! :) Pozdrawiamy! Administracja EasyLife!

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba do społeczności El2

Witajcie, drodzy gracze.

Dziś piszę do ogółu z pewną prośbą i chęcią usunięcia pewnego zauważalnego dla mnie problemu na serwerze.

Grając, czy siedząc na vanishu (obserwując prace lekarzy) zauważyłam, że pojawia nam się coraz więcej nowych graczy. Nie chodzi mi tutaj o nieznajome nicki na [Tab], tylko ciągłe pytania typu "Co tu się robi? jestem nowy?; Jak sprzedać drewno?; Gdzie sprzedać rudy?; Jak kupić działkę?; Jak zarabiać?; Jak kupić sklep? i inne tego typu pytania, których nie sposób wszystkich wymienić.

I tu zmierzamy do kwintesencji wątku. Zauważyłam, że każdy żyje swoim życiem i mało kto tym nowym graczom nie pomaga. Bardzo rzadko widzę odpowiedź na jakiekolwiek pytanie nowego gracza. 
Kiedyś było inaczej. Jak zaczynałam i weszłam na serwer z ciekawości o 22:00 to jako nowego gracza obskoczyli mnie 2 osoby (w tym @Fire_Official - pozdrawiam). I tak siedzieliśmy do 5 rano, pokazywał mi wszystko.. co jak i gdzie, a z każdą godziną coraz bardziej pochłaniał mnie serwer. I tak jestem tu.

Nie wymagam, żeby każdego oprowadzać po serwerze, ale chyba wiadome, że jeśli ktoś nie wie jak zacząć to się rozmyśli po pierwszej śmierci z odwodnienia, czy z głodu. I tym samym na serwerze grać będziemy tylko MY "starsi gracze" i garstka nowych.
Osobiście jako ordynator raz uczyłam grać 5 osób na raz z własnej woli. Oni nie byli specjalnie zainteresowani jakimiś kursami, tylko chcieli dowiedzieć się podstaw.

Oczywiście nie chcę nikogo oskarżać, pokazywać palcem, czy wszystkich wrzucać do jednego worka. (więc posty "Ja zawsze pomagam.." itp są naprawdę zbędne) Może faktycznie to tylko ja mam pecha i akurat jak ja jestem to nikt nie odpisuje nowym, ale chciałam zwrócić na to uwagę. Może ktoś to również zauważył?

Tak Was wszystkich proszę, starajmy się zwrócić większą uwagę na nowych i udzielajmy im pomocy przynajmniej odpowiadając na podstawowe pytania. Przekazywanie naszej wiedzy nam jej nie odbierze, a i pomoże serwerowi.

Dzięki za doczytanie do końca i mam nadzieję, że wątek nie został negatywnie odebrany, gdyż nie miał takiego celu.

[Obrazek: SH5fFPJ.png]
  Odpowiedz
Dokładnie dobrze piszesz @kala15 ja sam szczerze to jak ktoś ma pytanie to nie zawsze odpisuje, ale raczej jest to spowodowane tym, że akurat coś robię tak to staram się pomagać wszystkim, którzy mnie o coś pytają.
[Obrazek: giphy.gif]
  Odpowiedz
tak szczerze to będąc na serwerze powiem ,że zależy to od dnia, jednego dnia była sytuacja gdzie gościu sie zapytał jak tu pracować, i normalnie mu ludzie tłumaczyli, innego dnia chłop się zapytał gdzie może pracować jako górnik to nikt mu nie raczył odpisać, sam również dostaje wiele pytań na pw i nie zawsze na nie odpisuje bo albo jestem zajęty lub na pytania w stylu " witam moge zostaci policjantem jestem aktywny " (a trafiają się często, bardzo) w cale nie odpisuje lub odsyłam na forum gdyż wdawanie się konwersację w tym przypadku nie ma najmniejszego sensu. Generalnie to nie jest to aż taki duży problem, po prostu raz gracze odpisują i pomagają, a raz nie. (również zależy to od ortografii gracza, gdyż spoglądając oraz służąc się moim przypadkiem, według mnie gracze częściej odpisują na pytania w stylu: Dzień Dobry, jestem nowy, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co tutaj chodzi? niż: Jak tu zarabiaci, gdzie kupici dom, itp...)
  Odpowiedz
Kiedyś było lepiej
Jeszcze pamietam jak zadawałem głupie pytania typu jak się pisze na msg, czy jak się tepnac na kopalnie i odpowiadało z 3-4 osoby
Jak ktoś jeszcze raz mu powie ze teraz jest świetny serwer to go kurna utłuke, ponieważ 2 lata temu było najlepiej
dobekowski napisał 08-16-2019, 10:24:
teraz jest świetny serwer.
Smile Wink
  Odpowiedz
Sam gram na serwerze codziennie po kilka godzin i wielu nowych graczy "przebiega" przez serwer. Tak, jak @ElosekPL napisał. Czasami gracze odpowiadają na pytania. Ale czasami nie. Ja również, jak nie mam nic do roboty, to staram się odpowiadać. Mimo, że jestem policjantem, powinienem każdemu pomagać, to też tak nie można, bo też mam swoje życie na serwerze. Teraz aktualnie buduję działkę i nie mam czasu każdemu odpowiadać. Patrzę co jakiś czas na chat, żeby też pilnować, czy ktoś nie spami, flooduje, itp., ale głównie skupiam się na budowaniu.
A tak btw to pisząc wątek podsunęłaś mi pewien pomysł, propozycję na serwer xD
[Obrazek: T2I2Adz.jpg]
[Obrazek: LWUVir4.png]
"Kopałem łopatą drewno w kopalni" ~@Dustus 2k19
  Odpowiedz
Racja @kala15 , zazwyczaj starsi gracze odpowiadają, lecz jest też tak że czasem nie ma odpowiedzi. W sumie było by spoko gdyby była ranga przewodnik. I taki przewodnik mógłby oprowadzać nowych graczy po serwerze. Bo też niektórzy średnio mają czas. Dlatego jak mówię dobrze by było gdyby była ranga przewodnik.
Oczywiście będę się starał pomagać, ale mam rangę która pochłania sporo czasu. I jak też mówił @Risky2405 , że większość przebiega przez serwer bo np. umierają z odwodnienia albo się zatrują bądź się oparzą itp.
Wątek bardzo dobry i daje do myślenia innym, starszym graczom. Ale ranga przewodnik jednak była by bardzo przydatna bo serwer na tym traci jak na razie bo większość nowych graczy (trochę brzydko się wypowiem), aż spieprza z tego serwera. Sam tutorial nie pomaga za bardzo. A taki przewodnik by komendy powiedział i mapę pokazał itp.
[Obrazek: giphy.gif]
[Obrazek: 2I3y2eC.png]

Odpowiedz
No wsm nie dziwię się że jest taka sytuacja, ponieważ duża ilość tych starszych graczy co z reguły pomagali mają perma (czyli @PrzyLiss, @TaaZYT, @MrocznyKrul, @xBlacki, @DobreSmaczne, @Madzialenka1 i tak dalej) Teraz wiele osób jest nowych na serwerze, a wielu starszych odeszło, bądź zostało ukarane, więc te proporcje się zmieniają.
Fajnym pomysłem jest ranga Helper/Pomocnik/Support, jak zwał tak zwał, sam szczerze bym chciał być na takiej randze, ponieważ lubię pomagać graczom, jest to fajne zajęcie dzielić się swoją jakby mądrością na serwerze mc, więc od tego wątku @Adex, mógłby zrobić jakieś zmiany które są opisane w mojej odpowiedzi i byłoby git.
Pozdrawiam czytających cieplutko <3
[Obrazek: c4VujkX.png]
jak pomogłem to daj rep plz
Brakuje mi 18(bo mnie oscamowali) aby wbić do topki :/
  Odpowiedz
Dokładnie zawsze odpowiadam im na pytania bo skąd mają to wiedzieć
[Obrazek: 654957b102bd761fmed.png]
  Odpowiedz
Fakt, ale wsm ja często widzę jak nowym pomagają czy pomagam chodź czasem faktycznie nikt się nie ruszy
[Obrazek: cc22050649bf6.jpg]

Odpowiedz
Jak już komuś wybitnie nie chce się pomagać to niech chociaż odeśle nowego gracza na warp tutorial
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości