Witaj gościu, skoro czytasz tą wiadomość, to znaczy, że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na forum. Rejestracja jest bardzo szybka i darmowa! Dzięki rejestracji będziesz mógł pisać nowe tematy oraz odpowiadać w postach! :) Pozdrawiamy! Administracja EasyLife!

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] O szpitalu słów kilka...

Karty Pacjenta

Zacznijmy od najważniejszego, a mianowicie od kart pacjenta. Jest to dokument koniecznie potrzebny, aby lekarz uleczył cię bądź zrobił operacje plastyczną. W razie wielokrotnego nieposiadania karty lekarz ma prawo ODMÓWIĆ LECZENIA!
Po kartę pacjenta należy udać się na /warp szpital_recepcja. W razie braku recepcjonisty należy użyć komendy /popros recepcjonista.
O kadrze recepcji możesz dowiedzieć się w specjalnym dziale na forum (Praca recepcjonisty), bądź przed wejściem dla lekarzy do recepcji.
Wygląd recepcji: https://imgur.com/a/L81JzFZ

Skierowania na operacje

Skierowanie na operacje jest potrzebne, aby zmienić skina (dodatkowo jest wymagana karta pacjenta opisana wyżej). Skierowanie możesz wyrobić podobnie jak w przypadku karty pacjenta w recepcji. Pamiętaj aby przed poproszeniem recepcjonisty przygotować nazwę skina, który chciałbyś mieć. Gdy masz już dokument, zgłaszasz się do dowolnego lekarza dostępnego na serwerze.

Złamanie nogi

Po upadku z dużej wysokości masz szansę, aby złamać nogę. Aby wyleczyć nogę, zgłoś się do dowolnego lekarza dostępnego na serwerze, powiedz mu o zaistniałej sytuacji, a on pokieruje cię i zrobi resztę.

Kwestia podstawowego leczenia podczas gdy jest więcej niż jeden lekarz

Przyszła epidemia, gracze zachorowali, co zrobić gdy właśnie się to stało? Otóż należy udać się na /warp szpital i pokierować się do pierwszego okienka (numeracja jest pokićkana i pierwsze okienko ma nr.6). Tam z pomocą czeka na ciebie lekarz, który otworzy drzwi, jednocześnie wpuszczając cię do okienka. Po wpuszczeniu wyrobi ci receptę, którą potem MUSISZ (bez lekarz nie wyda leku) zanieść do lekarza wydawającego leki w aptece.

Sytuacja gdy podczas epidemii jest jeden lekarz

Identyczna sytuacja, gracze zachorowali, lekarz jest sam. Wtedy od razu należy się udać na /warp apteka. Tam z pewnością czeka na ciebie lekarz. Gdy jest już po epidemii, lekarza nie ma, a na przykład ty miałeś /afk możesz poprosić lekarza do apteki za pomocą komendy /popros farmaceuta.

Brak lekarza podczas epidemii

Na podstawie moich obserwacji straszliwie rzadko zdarza się sytuacja, gdy podczas epidemii nie ma ani jednego lekarza. Jednak zawsze wszystko się może zdarzyć, więc trzeba wiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji. Na /warp apteka jest sklep z dostępnymi lekami na serwerze (poza antybiotykiem). W aptece można zdobyć rozpiskę leków na daną chorobę (Podajnik przy wejściu).
Rozpiska wygląda tak: https://imgur.com/a/lpDgKAi
Zdjęcie sklepu leków w aptece: https://imgur.com/a/0YFOgPg

Szczepionki

Co natomiast zrobić jeśli chcesz zmniejszyć swoje szanse na zachorowanie? Możesz się zaszczepić! Wystarczy napisać do dostępnego lekarza na /msg o tym, że chcesz się zaszczepić, a on cię pokieruje i zrobi resztę.

Kiosk zdrówko - kwestia pytań o jedzenie

Co raz częstszym pytaniem na serwerze jest: "Gdzie mogę zdobyć jedzenie?", bądź "Kupię jedzenie". Zazwyczaj, zwłaszcza do drugiego pytania jest praktycznie zero chętnych do sprzedania. Otóż nawet w szpitalu można zdobyć jedzenie, w kiosku, który znajduje się prawie przy wejściu do szpitala. Koło okienka kiosku znajduje się również przycisk, wołający sprzedawce. 
Zdjęcie Kiosku: https://imgur.com/a/2HylEa6

Zatrucia pokarmowe

Jeśli zjesz surowe mięso masz szansę na zatrucie się. W takim przypadku musisz zgłosić się do lekarza na /msg, a on wykona płukanie żołądka

Oparzenia

Jeśli wejdziesz do ognia, poparzysz się. Zostaną nałożone na ciebie efekty, między innymi ślepota. Aby wyleczyć oparzenie zgłoś się do lekarza na /msg, a on zrobi resztę.

Powód powstania poradnika

Powodem powstania tego poradnika jest liczba co raz częstszych pytań o usługi w szpitalu. Nierzadko nawet użytkownicy na rangach, wymagających rekrutacji zadają pytania, na  które odpowiedzi z racji stażu powinny znać. Mam nadzieję, że poradnik jest czytelny i zmniejszy się liczba niejasności. Może znajdzie się osoba, która powie: przecież jest opis pracy. Owszem, jest ale jest on napisany pod kątem przyszłych i obecnych lekarzy, nie pod kątem gracza.

Zachęcam również do przeczytania wątków autorstwa @kala15, jeśli chcesz szczegółowo poznać pracę lekarza: http://easylife2.pl/forumdisplay.php?fid=44

Mam nadzieję, że poradnik pomoże Smile
"Premierzy wymieniają się jak skarpetki"
@Infernus 2k18
Niedostępny
  Odpowiedz
Poprostu przepięknie
[Obrazek: giphy.gif]
[Obrazek: 2I3y2eC.png]

Odpowiedz
Ale żeś się rozpisoł xD
[Obrazek: T2I2Adz.jpg]
[Obrazek: LWUVir4.png]
"Kopałem łopatą drewno w kopalni" ~@Dustus 2k19
  Odpowiedz
Bardzo ładny poradnik, na pewno będzie służył dla nowych graczy którzy odwiedzają forum, pochwalam taki krok, i myślę ,że kala weźmie to pod uwagę Big Grin

† Veni Creator Spiritus 

Odpowiedz
Poradnik jak najbardziej się przyda dla nowych graczy.

OBYWATEL EASYLIFE /// WŁAŚCICIEL FIRMY "KSW"

Odpowiedz
Respect +
  Odpowiedz
Wow jestem pod wrażeniem, że kadra jest dla Ciebie, aż tak ważna, że zdecydowałeś się napisać taki wątek. Naprawdę szanuję i jestem dumna, z takiego lekarza <3
[Obrazek: SH5fFPJ.png]
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości