Witaj gościu, skoro czytasz tą wiadomość, to znaczy, że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na forum. Rejestracja jest bardzo szybka i darmowa! Dzięki rejestracji będziesz mógł pisać nowe tematy oraz odpowiadać w postach! :) Pozdrawiamy! Administracja EasyLife!

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja Frakcji - Lekarz

ıllıllı   ıllıllı AKTUALIZACJA FRAKCJI - LEKARZ ıllıllı   ıllıllı 
12 - 11 - 2019 

Od 23 lipca postanowiłam sprawić, aby praca lekarza zapewniała rozrywkę, satysfakcję, a Role Play na naszym serwerze stał się rozrywką, a nie obowiązkiem. 

Bez wątpienia praca jako lekarz to najtrudniejsza praca dostępna na serwerze (nie ubliżając innym kadrom) - mówię tu o cogodzinnych epidemiach, gdzie recepty wypisywane były masowo, następnie niszczone w aptece, mówię o złamaniach teoretycznie urozmaicających rozgrywkę - praktycznie dodawania pracy monotonności.

Spoglądając na moją biografię nie mogę się pochwalić bogatą historią kadrową, jednak mam duże doświadczenie jako Lekarz. Począwszy od mojego pierwszego ochrzanu na zebraniu przez byłego ordynatora kończywszy na dniu dzisiejszym. Jako ordynator starałam się wykonywać tę samą pracę co lekarze, aby wiedzieć czego potrzebują.

W dniu 10 - 11 - 2019 (2 dni temu) minął dokładnie okrągły rok mojej kadencji. 
Aktualizację planowałam właśnie na ten dzień, jednak ze względów technicznych spóźniłam się 2 dni.
W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować za wspaniałą niespodziankę @NiftyPL wraz z osobami w to zaangażowanymi. Bardzo się cieszę, że moja całoroczna praca została wyceniona na aż tak wiele szczególnie u osoby, której nie można zarzucić podlizywania się, czy jakiejkolwiek nieobiektywności.

Dobrze, przechodząc do rzeczy - ZMIANY będące teraz pewne:

❑ NOWY SZPITAL

Nowy szpital wybudowany został własnoręcznie przeze mnie. Sama budowa trwała ok. 2 tygodnie. Chcę tu podziękować @Infernus za złote rady, @Cwaniak142 za pomoc m.in. z hologramami oraz za to,  że zawsze mogłam na niego liczyć, jak również @Patryczek118 za testowanie oraz pomoc z wnętrzem.

Pragnę zaznaczyć, że pierwsze 2 piętra oraz sala zebrań oddane są do użytku przez graczy, jednak z powodu problemów finansowych NFZ nie było w stanie wyposażyć tak szybko całego szpitala. Jednak zapewniają, że do końca tygodnia wszystkie potrzebne aparatury zostaną dostarczone, a wyższe piętra otwarte.

[Obrazek: KRsCynD.png]

❑ NOWY SYSTEM CHORÓB

[system chorób w całości jest autorskim skryptem moim oraz częściowo @xxdamixx]

Nowy system chorób wiele zmienia w pracy lekarza. 
Na początek objaśnijmy działanie całego systemu rozpoczynając od chwili losowania Epidemii.
Podczas Epidemii zarażana jest ilość graczy odpowiadająca ilości lekarzy będących online 
(np. 3 lekarzy = 3 chorych). Każdy lekarz raz na 40m ma do uleczenia 1 pacjenta (niech pozory was nie mylą.. nie chodzi tu o samo wypisanie recepty, lecz o przeprowadzenie bardziej rozbudowanego Role Play).
W związku z tym, jeżeli na serwerze nie będzie lekarza - epidemia nie będzie się pojawiać. (co nie zwalnia lekarzy od obowiązku aktywności) <- coś czuję, że na tym najbardziej zależało obywatelom

Procedura leczenia:
Lekarz nie ma możliwości uleczenia pacjenta bez wykonania Role Play. Wylosowana przez Epidemię choroba nie jest znana ani lekarzowi, ani pacjentowi. W celu zdiagnozowania choroby doktor musi przeprowadzić serię badań mając do dyspozycji specjalne komendy oraz rekwizyty (takie jak stetoskop, czy termometr). 

● Klikając ppm (trzymając stetoskop) na pacjenta wyświetla się komunikat informujący lekarza o stanie płuc, pulsie serca. 

● Termometr pokazuje realną temperaturę ciała gracza, dzięki czemu łatwo można stwierdzić gorączkę.

● Komenda: /badanie skora <nick> umożliwia zdiagnozowanie chorób objawiających się zmianami na skórze (np. ospę). 

● Zaś badanie wzroku pomoże nam w zdiagnozowaniu bólu głowy/migreny (której częstym objawem jest światłowstręt). 

Po postawieniu diagnozy lekarz wypisuje receptę, z którą gracz udaje się do apteki po lek. (póki lekarze uczą się nowości, mogą wydawać leki bezpośrednio w izbie przyjęć bez konsekwencji).

Jeśli gracz zażyje odpowiedni lek - zostanie uleczony.

❑ NOWE CHOROBY ORAZ LEKI

ibuprom (tabletki) - pomaga na ból głowy
pudroderm (maść) - pomaga na ospę
gripex (syrop) - leczy grypę
antybiotyk (syrop) - leczy zapalenie płuc

Lekarze mogą przywołać leki komendą:
/wez < dany lek>

Ponieważ dla kadry wszystko jest nowe chorób jest tak mało, jednak, gdy kadra będzie miała opanowane te 4 choroby będę dodawała sukcesywnie kolejne.. np. złamania (trochę z innym działaniem), zatrucia, przeziębienie.

❑ NOWY SYSTEM REKRUTACJI

Od przyszłego tygodnia, aby dostać się na rangę lekarz niezbędny będzie "DYPLOM UKOŃCZENIA MEDYCYNY". Można go zdobyć uczęszczając na pierwsze w historii EasyLife2 STUDIA.
Ich dokładne działanie opisane będzie w wątku z ich oficjalnym wprowadzeniem.

❑ NOWA RANGA

Lekarz, który przejdzie II Etap Rekrutacji otrzyma rangę "Stażysta".
- będzie miał permisje do leczenia pacjentów podczas epidemii, jednak nie będzie mógł wykonywać skomplikowanych zabiegów samodzielnie (jedynie przyglądać się Role Play starszych lekarzy).

❑ NOWY TARYFIKATOR

Niedługo opublikuję nowy taryfikator, w którym jedne z kluczowych zmian dotyczyć będą strojów lekarskich
Jeśli gracz z rangą Lekarz posiada skina, na którym widnieje fartuch/strój lekarski (zatwierdzony przez ordynatora) nie musi zakładać standardowego stroju lekarskiego. 

❑ NOWE WARPY

→  /warp szpital
 →  /warp apteka
 →  /warp izba
 →  /warp uniwersytet_lekarski

❑ GABINETY PRYWATNE

Gabinety prywatne znajduje się w osobnym skrzydle szpitala w żaden sposób nie połączonym korytarzami z samym szpitalem. Całość miała prezentować część osiedla. Lekarze, bądź gracze po studiach lekarskich będą mogli wykupić regiony, gdzie prowadzić mogą swoją własną działalność Role Play. Np. pobierać opłaty za wyleczenie zęba w gabinecie dentystycznym, doradzać w aspektach diety jako dietetyk, udzielać lekcji Role Play oraz wiele innych działalności gospodarczych.

[na dzień dzisiejszy gabinety nie są dostępne - odblokowane zostaną po ich oficjalnym dodaniu, 
czyli po oficjalnym wątku] 

❑ KOMENDY ADMINISTRACYJNE
(opisze je w innym, przeznaczonym do tego dziale)

To wszystkie, podstawowe, najważniejsze zmiany podczas tej aktualizacji. Dziękuję za cierpliwość podczas przerwy technicznej. Mam nadzieję, że ta zmiana wyjdzie na ogromny + kadrze, graczom, administracji. Jeszcze raz proszę o cierpliwość dla lekarzy, którzy muszą się tego wszystkiego nauczyć oraz dla mnie, abym miała szanse pododawać jeszcze w tych 2 tygodniach wszystkie wymienione wyżej punkty. 

Proszę o zgłaszanie błędów dotyczących systemu w wiadomościach prywatnych, abym mogła na bieżąco poprawiać.

P.S. Do końca tego tygodnia jeszcze będę latała z rangą, ponieważ muszę ogarnąć ten sprzęt w szpitalu - zostało to ustalone z @Adex i mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wątku rozumiecie dlaczego mam inną rangę.

Trzymajcie się zdrowo! 
- Ordynator
[Obrazek: SH5fFPJ.png]
  Odpowiedz
O kur*a ale rozbudowane to wszystko, zobaczymy czy to wypali i fajny lepszy szpital
Racuchy 
@anget [*] RIP ;(
  Odpowiedz
ładny szpital ładny fajne takie nowości
  Odpowiedz
Szanuuuje za aktualizacje! Smile

Lubię banować ludzi za debilizm - Adex 2k17

Odpowiedz
Aktualizacja jest naprawdę mega fajna, jeszcze nigdy nie widziałem takich rzeczy. Wczoraj aż niedowierzaniem patrzyłem na to co ma praca lekarz naprawdę brawa pochwalam również chęć pisania skryptu który był raczej ciężko do napisania.

Co do szpitala to jest on ogromny, jak i przepiękny tutaj też jak wszedłem na serwer patrzyłem z niedowierzaniem.

Brawa!!!

Malum causatur bona satietatem

Odpowiedz
Szanuję kala, i ty mi mówisz że ty nie jesteś najlepsza ordynatorką, nie żartuj i nie unikaj prawdy Tongue
[Obrazek: 7315f66e0bc72.jpg]

Odpowiedz
Napiszę ci dziś o 17 błąd z wiadomością xD

Ogólnie to zajefajna aktualizacja
iKala napisał 13-11-2019, 09:36:
Poczekaj, aż @Adex wgra uaktualniony system.
  Odpowiedz
@kala15 Już kiedyś to pisałem, lecz twoja osobowość jest tak mocna, że to co robisz dla nas rozkwita z czasem i pokazuje nowe pąki. (Nie pisać że się podlizuje, ponieważ każdy zna naszą ordynatorke i jej pozytywne zachowanie..) Od kąd poznałem Easylife2, starałem się obserwować każdego lidera pod pozorem zachowania czy aktywności. Na te czasy to właśnie ty byłaś najbardziej aktywna.

Fajnie jest pracować dla ciebie, wiem lekarzem nie jestem, lecz jako Policjant często ci pomagam z tymi co już pożegnali się z tobą. Mam na myśli sprawdzanie itemów związanych z kitem lekarza etc.

Aktualizacja jest przepiękna, jeszcze na komputerze mnie wczoraj nie było, lecz dziś już zobaczę na własne oczy ten super budynek jak i super aktualizacje Wink

Ps: Kto by się nie zgadzał że kala to osoba godna podziwu? No chyba nikt.
Urzędnik
O_o 05.12.2019 O_o

Odpowiedz
UP
Co to pożegnanie, jest i dużo robi, dla nas i dla serwera!
Dobra robota kala <3
#podlizywaniesie
Dom jest tam, gdzie Wi-Fi łączy się
Samo
Nitroxs 2k19
  Odpowiedz
Najsz aktualizacja
Joł
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości