Witaj gościu, skoro czytasz tą wiadomość, to znaczy, że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na forum. Rejestracja jest bardzo szybka i darmowa! Dzięki rejestracji będziesz mógł pisać nowe tematy oraz odpowiadać w postach! :) Pozdrawiamy! Administracja EasyLife!

  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Ważne] Ataki na serwer EasyLife 2020-05-21
#1


Ataki na serwer EasyLife
2020-05-21Witam, potraktujcie ten wątek jako publiczną inforamcje dot. masakrycznych lagów na naszym serwerze w ostatnich dniach, otóż serwer EasyLife był i jest notorycznie atakowany, przez gracza "Noxerek" oraz dwóch jego kolegów QLN_ oraz Lil Splatch99. Wykupili oni maszyne VPS na hostingu Titanaxe (z którym z resztą aktualnie współpracujemy w tej sprawie) i wysyłają zamierzone ataki w postaci spamu pakietami do naszego serwera, popełniając przestępstwo.

Art. 268. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 dotyczy zapisu na informatycznym nośniku danych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1 lub 2, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Art. 268a. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1, wyrządza znaczną szkodę majątkową,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Jak wiecie nie możemy długo czekać, ponieważ uniemożliwia to naszym graczom gre na serwerze EasyLife, także w związku z w/w sprawą podjęliśmy już odpowiednie kroki przy współpracy z Biurem do walki z Cyberprzestępczością, firmą CERT Polska oraz hostingami na których hostowany jest nasz serwer oraz maszyna VPS z której następują ataki.


Wiemy też że niestety Michał P. jest osobą nieletnią, więc za jego i jego kolegów czyny będą odpowiadać prawdopodobnie opiekunowie prawni.
Zebraliśmy już odpowiednie dowody gdzie wyraźnie słychać jak Michał P. przyznaję się do w/w czynu oraz widać też że jego dwóch kolegów mu w tym pomaga.


Lubię banować ludzi za debilizm - Adex 2k17


  Odpowiedz
#2
O kurde ostro ale dobrze że walczycie bo za debilizm trzeba banować a w tym przypadku wsadzać do pierdla
[Obywatel]
  Odpowiedz
#3
Bardzo dobre posunięcie @Adex, z takimi osobami to krótko :3

[Obrazek: TkXY33r.png]
Sygnaturka by: @Mekes uwu

  Odpowiedz
#4
(21-05-2020, 15:39)Amebus napisał(a): O kurde ostro ale dobrze że walczycie bo za debilizm trzeba banować a w tym przypadku wsadzać do pierdla

Bardziej jakiś ośrodek jak już, bo są osobami niepełnoletnimi.
Adex napisał 21-05-2020, 15:45:
Jak się jest osobą niepełnoletnią to opiekun prawny odpowiada za taką osobę, także obstawiał bym po prostu jakieś wysokie kary finansowe dla rodziców, ewentualnie tak jak mówisz ośrodek + skonfiskowanie i przeszukanie sprzętu typu maszynki, komputery PC, laptopy itp,
[Obrazek: BS9MI63.png]
  Odpowiedz
#5
No to chłopaki będą mieli nieźle przechlapane... Ale dobrze zrobiliście, że podjeliście ten krok zachciało się wysyłania pakietów i niszczenia czyjejś pracy to teraz bedą mieli :p
[Obrazek: MQXWBbt.jpg]
  Odpowiedz
#6
Ej teraz takie nawiązanie bo jak były te lagi jak każdy dostał jedną kreskę to mi bluescreena na ryj wyjeb*ło i pliki mc usunęło xd
[Obywatel]
  Odpowiedz
#7
No to co robił noxerek i jego koledzy to była już przesada, według mnie administracja bardzo dobrze postąpiła karając go w ten sposób
  Odpowiedz
#8
Oni na pewno myślą że sobie żartujesz. Dodatkowo to podchodzi pod hackerstwo.
  Odpowiedz
#9
@Adex królem pojedzie po nich jak po maśle
[Obywatel]
  Odpowiedz
#10
(21-05-2020, 15:46)Boterskyy napisał(a): Oni na pewno myślą że sobie żartujesz.

może tak być ale ja w to wątpie

(21-05-2020, 15:47)Amebus napisał(a): @Adex królem pojedzie po nich jak po maśle

@Adex'owi nie chodzi i to żeby po nich pojechać tylko żeby było trochę sprawiedliwości
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości