Witaj gościu, skoro czytasz tą wiadomość, to znaczy, że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na forum. Rejestracja jest bardzo szybka i darmowa! Dzięki rejestracji będziesz mógł pisać nowe tematy oraz odpowiadać w postach! :) Pozdrawiamy! Administracja EasyLife!

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanie
Cześć, jako iż zacząłem grać w inne, bardziej wymagające gry (GTA V, ekhm, hejtowany przez wielu - fortnite etc.) zauważyłem, że mój komputer średnio sobie radzi w tych grach (niewczytujące się tekstury, nagłe spadki fps) 
Postanowiłem się wgłębić w temat i od znajomego dostałem informację, że poleca zmianę procesora z obecnego (intel core i5 7400 3,5ghz) na ryzen 5 2400, ale są one na inne złącza i tutaj nasuwa się pytanie -

Skoro są na inne złącza to wystarczy zmiana płyty głównej i będzie hulać? Czy to dłuższy temat i wystarczy dokupywać coś więcej? Czy napewno jakość rozgrywki sie poprawi? A może to nie wina procesora? Wiem, że jest tu dużo osób znających się na komputerach, więc pytam się tu. Miłej rozgrywki na minecrafcie! Proszę bez hejtu Big Grin
[Obrazek: Z8a2C39.png]
DZIĘKI ZA DOBICIE 20 REPÓW! <3 <3 
  Odpowiedz
panie po co zmieniac ten procesor? W fortnite tekstury ci sie nie ładują tak? Sprawdz gdzie masz zainstalowanągre czy na hdd czy ssd. Wywalanie kasy na procesor i płyte to słaby pomysł w tych czasach
Ktoś: *pinga mnie*
Ja:
[Obrazek: 5v0oYdW.png]

Odpowiedz
(22-05-2020, 20:48)Masełkooo napisał(a): panie po co zmieniac ten procesor? W fortnite tekstury ci sie nie ładują tak? Sprawdz gdzie masz zainstalowanągre czy na hdd czy ssd. Wywalanie kasy na procesor i płyte to słaby pomysł w tych czasach

W ssd już kase wywaliłem, przeinstalowałem system, zainstalowałem i to samo
  Odpowiedz
w fortnite to spadki fps sa caly czas bo ta gra jest tak niezoptymalizowana ja mam tam freezy co kilka sek
[Obrazek: 941E75CB4FB1A15D689D77D7A228AE769832C2AC]
  Odpowiedz
(22-05-2020, 21:06)maniaczeeq napisał(a): w fortnite to spadki fps sa caly czas bo ta gra jest tak niezoptymalizowana ja mam tam freezy co kilka sek

a niewczytujące się tekstury?
  Odpowiedz
(22-05-2020, 21:09)shedervn napisał(a):
(22-05-2020, 21:06)maniaczeeq napisał(a): w fortnite to spadki fps sa caly czas bo ta gra jest tak niezoptymalizowana ja mam tam freezy co kilka sek

no zainstaluj fortnite na ssd, i jaka grafa
Ktoś: *pinga mnie*
Ja:
[Obrazek: 5v0oYdW.png]

Odpowiedz
(22-05-2020, 21:58)Masełkooo napisał(a):
(22-05-2020, 21:09)shedervn napisał(a):

no zainstaluj fortnite na ssd, i jaka grafa

mam fortnite na ssd, karta graficzna to Aorus RX 570 4gb
  Odpowiedz
Ja bym polecał zmienić kartę graficzną, bo ten rx nie jest zbytnio dobry, a jeżeli chodzi o procesor, jeżeli chciałbyś zmienić na ryzen'a to musisz się patrzeć pod wieloma aspektami np. Częstotliwość pamięci RAM, chyba każdy kto jest chociaż trochę zainteresowany komputerami, powinien wiedzieć że ryzen'y lubią szybkie pamięci, bo są wielowątkowe i taka szybka pamięć RAM będzie po prostu im sprzyjać. Oczywiście zależy też ile masz ramu 8gb? Proponowałbym 12 lub 16gb bo na dzisiejsze wymagania to 8gb jest praktycznie minimum. Tutaj dodam że jeżeli nie wczytują ci się tekstury np. W GTA V to może być wina karty graficznej, jak już wspominałem wyżej nie jest to zbytnio dobra karta graficzna.
Masz tylko jedno życie, więc rób wszystko by było ono szczęśliwe ~ MrocznYY 2k19
  Odpowiedz
(23-05-2020, 10:19)MrocznYY napisał(a): Ja bym polecał zmienić kartę graficzną, bo ten rx nie jest zbytnio dobry, a jeżeli chodzi o procesor, jeżeli chciałbyś zmienić na ryzen'a to musisz się patrzeć pod wieloma aspektami np. Częstotliwość pamięci RAM, chyba każdy kto jest chociaż trochę zainteresowany komputerami, powinien wiedzieć że ryzen'y lubią szybkie pamięci, bo są wielowątkowe i taka szybka pamięć RAM będzie po prostu im sprzyjać. Oczywiście zależy też ile masz ramu 8gb? Proponowałbym 12 lub 16gb bo na dzisiejsze wymagania to 8gb jest praktycznie minimum. Tutaj dodam że jeżeli nie wczytują ci się tekstury np. W GTA V to może być wina karty graficznej, jak już wspominałem wyżej nie jest to zbytnio dobra karta graficzna.

W komputerze mam 2 kości ram - jedną kingstona? (Jeśli dobrze kojarzę) 8gb, a drugą ze starego peceta 4gb chyba goodramu.

(23-05-2020, 10:19)MrocznYY napisał(a): Ja bym polecał zmienić kartę graficzną, bo ten rx nie jest zbytnio dobry, a jeżeli chodzi o procesor, jeżeli chciałbyś zmienić na ryzen'a to musisz się patrzeć pod wieloma aspektami np. Częstotliwość pamięci RAM, chyba każdy kto jest chociaż trochę zainteresowany komputerami, powinien wiedzieć że ryzen'y lubią szybkie pamięci, bo są wielowątkowe i taka szybka pamięć RAM będzie po prostu im sprzyjać. Oczywiście zależy też ile masz ramu 8gb? Proponowałbym 12 lub 16gb bo na dzisiejsze wymagania to 8gb jest praktycznie minimum. Tutaj dodam że jeżeli nie wczytują ci się tekstury np. W GTA V to może być wina karty graficznej, jak już wspominałem wyżej nie jest to zbytnio dobra karta graficzna.

Jeżeli zdecydowałbym się zmienić jednak kartę graficzną jaką byś polecał do 1000zł? Wiem, że budżet nie wygórowany, ale na obecną pandemię nie chce wprowadzać się w koszta wymiany i ewentualnego zepsucia czegoś przy montażu.

Mam dokładnie taką pamięć ram
https://www.morele.net/pamiec-goodram-ir...g-1222106/
  Odpowiedz
(23-05-2020, 10:44)shedervn napisał(a):

W komputerze mam 2 kości ram - jedną kingstona? (Jeśli dobrze kojarzę) 8gb, a drugą ze starego peceta 4gb chyba goodramu.

Jeżeli zdecydowałbym się zmienić jednak kartę graficzną jaką byś polecał do 1000zł? Wiem, że budżet nie wygórowany, ale na obecną pandemię nie chce wprowadzać się w koszta wymiany i ewentualnego zepsucia czegoś przy montażu.

Mam dokładnie taką pamięć ram
https://www.morele.net/pamiec-goodram-ir...g-1222106/

A ta druga pamięć ram jaką ma częstotliwość?

Ciężko polecić dobrą karte graficzną do 1000zł, raczej jak już to używaną bo na nową ze sklepu to wątpie

Jednak jeżeli chodzi o nową to mogę polecić: https://www.x-kom.pl/p/529897-karta-graf...gddr6.html
Masz tylko jedno życie, więc rób wszystko by było ono szczęśliwe ~ MrocznYY 2k19
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości