Witaj gościu, skoro czytasz tą wiadomość, to znaczy, że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na forum. Rejestracja jest bardzo szybka i darmowa! Dzięki rejestracji będziesz mógł pisać nowe tematy oraz odpowiadać w postach! :) Pozdrawiamy! Administracja EasyLife!

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja pluginu
Proponuję dodanie tego pluginu, bardzo fajny bajer, pomógł by w wymianie między graczami oraz do chwalenia się ekwipunkiem, albo do akcji RP np.
Policjant ukazuje [item]

https://www.spigotmc.org/resources/chati...lay.77177/
Brzmi jak niewolnictwo z dodatkami 
  Odpowiedz
fajne
czytasz wgl sygnatury?
Niedostępny
  Odpowiedz
Według mnie wygląda ciekawie, chciałbym zobaczyć coś takiego na serverze Big Grin
[Obrazek: comment_qf7iO8CuR3hHFP02qmDZNLFtO5I4dFqa,w400.jpg]
Papaj, my comrade
  Odpowiedz
(28-10-2020, 16:55)Comrade napisał(a): Według mnie wygląda ciekawie, chciałbym zobaczyć coś takiego na serverze Big Grin

Nie doczekasz się chyba.Jedynie jak już to by to zrobiła I Kala.
       [Obrazek: tumblr_pgb0ijse2x1tnlhypo6_500.gifv]
Haj gajz
  Odpowiedz
Plugin fajny ale lepiej napisać taki skrypt, mniejsze zużycie ramu.
  Odpowiedz
spoczko, mi się podoba ale się chyba niedoczekamy
[Obrazek: Jc5nUIH.png]

Sygnatura by: Kotencjuszekk
  Odpowiedz
(04-11-2020, 12:26)Alenia54 napisał(a): Plugin fajny ale lepiej napisać taki skrypt, mniejsze zużycie ramu.
Skript i mniejsze zużycie ramu? Bzdura, nie wprowadzaj innych obywateli w błąd.

Skript przede wszystkim charakteryzuje się tym, że jest wybrakowany - api bukkita samo z siebie pozwala na wiele ciekawych rzeczy, jak np tworzenie asynchronicznie wykonywanych operacji, co jest bardzo przydatne gdy np robimy jakieś operacje, które powinny dziać się w tle, aby nie obciążać bezsensownie serwera i nie zatrzymywać pracy jego głównego wątku (bo jak wiadomo, praktycznie cała logika serwera gry wykonuje się w jednym wątku, co jest okropne już samo z siebie). Takimi operacjami jest np pobieranie jakichś danych przez sieć, które potrafią same z siebie trwać paredziesiąt milisekund na odpowiedź serwera - wykonując takie operacje w skripcie, całe zapytanie jest wykonywane w trakcie ticku serwera, który jest przez ten czas blokowany, a więc marnuje się masa czasu. Takie zachowanie jest niedopuszczalne i nie powinno być akceptowane przez nikogo, kto chce prowadzić serwer na poważnie, a niestety wiele razy już się spotykałem z takimi sytuacjami, że takie rzeczy były wykonywane przez skrypt, do tego co kilka ticków, przez co cały serwer miał problemy z wydajnością, bo na odpowiedź od api oczekiwano ponad 100ms. Tick minecrafta w zdrowej sytuacji zajmuje 50ms, a więc tracili czas na dwa ticki tylko i wyłącznie na jakiś skrypt, a gdyby napisać takie rozwiązanie w pluginie, to wykonanie takiego zapytania asynchronicznie byłoby nieodczuwalne dla serwera.
Kolejna sprawa to wydajność skripta sama z siebie, zużycie zasobów - język skript znajduje się na znacznie wyższym poziomie abstrakcji niż java, do tego plugin skript stanowi dodatkową warstwę oprogramowania, której przejście dodaje dodatkowy narzut - to składa się na obniżenie wydajności wszelkich rozwiązań.
Kod w skripcie nigdy nie przegoni wydajności javy!
Dobrej nocy obywatele
_Neroxs_ napisał 07-06-2021, 06:02:
Czy ja mam Ci ponowić ostrzeżenie? Jedno już dostałeś, więc bardzo Cię proszę - przestań odkopywać i komentować wątki, które są napisane miesiąc+ temu. Jeśli dalej nie wiesz, dlaczego tak nie można robić, to polecam przeczytać regulaminy i tarhfikator kar forum.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości