Witaj gościu, skoro czytasz tą wiadomość, to znaczy, że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na forum. Rejestracja jest bardzo szybka i darmowa! Dzięki rejestracji będziesz mógł pisać nowe tematy oraz odpowiadać w postach! :) Pozdrawiamy! Administracja EasyLife!

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PROPOZYCJA] Gospodarka
#1
Nazwa: Gospodarka
Opis: Propozycja będzie w kilku punktach, która ruszy gospodarkę do przodu:
1. Zmniejszenie czasu oczekiwania jechania autobusem/autokarem z 30/45s na 15/20s.
2. Zwiększenie/dodanie szansy wydropienia rudy ze stone'a w kopalnii np. Diamenty - 0,5%, Emerald -  0,1%, Złoto - 0,75%.
3. Utworzenie budżetu (konta) serwerowego, którego kwota zależy od wydatków graczy np. na komunikacje miejską, tak aby budowniczy mniej polegali na Creative i mogli budować z bloków "od graczy"
4. Poprawienie cen skupu.
5. [Opcjonalne] Usunięcie wymogu posiadania działu firmowego.
6. Przywrócenie /ksiazka.

Co wniosłaby ta sugestia:
Ogólnie rzecz biorąc gospodarka (według mnie) na serwerze jest mocno "sztywna", większość graczy jest poprostu biedna, muszą grać bardzo dużo by mogli kupić mieszkanie/działkę, a rozpoczęcie własnej firmy graniczy z cudem, ograniczona ilość surowców też wpływa na ceny, bo np. ceny diamentów są często zbyt wysokie. Jakikolwiek drop = mniej biedy.  Dodatkowo gracze nie mają często czasu czekać na tepnięcie się kilkunastokrotnie w te same miejsce, dlatego mniejszy czas poprawi płynność przemieszczenia się. Budżet daje możliwości, pieniadze wydawane przez graczy nie są rzucane w błoto i mogłyby się do czegoś przydać. Gracze też często kopią drewno by móc sprzedać je za "grosze" w skupie. Wymóg działu jest hamulcem gospodarki, mniejsze sklepy/firmy nie mogą się rozwijać, bo muszą zapłacić prawdziwe pieniądze po to, by móc przekazywać informacji innym. /ksiazka poprawi komunikacje, reklamy firm oraz sugestie co do niektórych sklepów, co wypadałoby zmienić.

Dzięki temu gospodarka by się bardziej rozwinęła, ceny nie byłyby zbyt wysokie, każdy mógłby mieć większe szanse na zarobienie na serwerze, czy rozpoczęcie swojego biznesu.
Urzędnik
2.09.2019r. >> 7.09.2020
                    [Obrazek: EYjuR3Z.png]
  Odpowiedz
#2
W nazwie miałeś napisać nazwę propozycji, nie swój nick xd.

Co do propozycji - jest nawet spoko, ale raczej nie zostanie zaakceptowana, bo jednak wszystko jest zrobione tak, aby gracz właśnie nie miał za łatwo tak jak to miało miejsce na starej edycji.
[Obrazek: uCzOyNA.gif]
  Odpowiedz
#3
(09-01-2022, 02:15)Urnii1 napisał(a): W nazwie miałeś napisać nazwę propozycji, nie swój nick xd.

Co do propozycji - jest nawet spoko, ale raczej nie zostanie zaakceptowana, bo jednak wszystko jest zrobione tak, aby gracz właśnie nie miał za łatwo tak jak to miało miejsce na starej edycji.

Problemem jest teraz to że wszystko jest czasochłonne i za trudne, a niektórzy nie mają na to tyle czasu
Urzędnik
2.09.2019r. >> 7.09.2020
                    [Obrazek: EYjuR3Z.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości